נזקי השמש לעור – לשמור על בריאות העור ולהגן על הרכב

קרינתה של השמש חיונית לקיום תהליכים על פני כדור הארץ. השמש מספקת אור וחום, אנרגיה לעולם הצמחים והיא חשובה עבור תהליכים נוספים כמו למשל: תהליכים אטמוספריים. חשיפה מוגבלת לשמש מסייעת גם לאדם. השמש תורמת לשיפור מצב הרוח ולייצור ויטמין D שחשוב לגופינו.

הבעיות מתחילות כאשר אנו נחשפים לכמות רבה מידי של קרינה שנקראת: "קרינה על סגולה". קיימים 3 סוגי קרינה על סגולה – קרינת UVA שגורמת להזדקנות העור בגילאים מוקדמים ועלולה לגרום לסרטן עור, לרבות מלנומה וקרינת UVB שגורמת לכוויות בעור, הכוויות עלולות להוביל להתפתחות סרטן עור תאי בסיס, מלנומה ותאי קשקש. סוג נוסף של קרינה נקרא: UVC אך סוג זה אינו מגיע לכדור הארץ.

חשיפה ממושכת לשמש פוגעת בכולם

רבים מאתנו רוצים לשזף את העור משום שהמראה השזוף נחשב ליפה, השיזוף פוגע ב-DNA ועלול להוביל לגידולים שפירים וסרטניים. לא כולם מבינים זאת אך חשיפה רבה לשמש פוגעת לא רק בבעלי עור בהיר, בעלי נקודות חן ושומות רבות, תינוקות, אנשים בעלי קרובי משפחה שלקו בסרטן העור, אנשים שמשתמשים בתרופות שמגבירות את רגישותו של העור לשמש ובעלי עור בהיר, נמשים, עיניים בהירות ושיער בהיר, הקרינה פוגעת גם בבעלי עור כהה. נוסף על הפגיעות שהוזכרו עלולה חשיפה ממושכת לשמש לגרום לאבני כליות, קטרט, כתמים ונמשים.

אמצעי מיגון נוסף להגנה מפני השמש – השחרת חלונות

כולנו מכירים את ההנחיות שמטרתן להגן עלינו מפני השמש, הנחיות שכוללות: המצאות בצל ככל אשר ניתן, מריחת קרם הגנה בעל מספר גבוה, יציאה בשעות הבטוחות, שתיית מים מספקת והרכבת משקפי שמש שמספקים הגנה מלאה מפני קרינת UV וסינון קרינה על סגולה. חשוב מאוד להקפיד על ההנחיות הללו באופן מתמיד ונוסף עליהן להתקין מיגון לרכב נגד קרינה.

חלונות כהים לרכב נגד סינוור וקרינה מסייעים בשמירה על עור גופינו ומספקים הגנה לרכב. שמירת פנים הרכב מנזקי השמש הינה חשובה ביותר. ציפוי חלונות איכותי מגן על הרכב מפני נזקי השמש שעשויים להיות: פגיעה בריפוד, דהיית צבעים, פגיעה בפלסטיק, פגיעה בגומי ופגיעה בחלקיו האחרים של הרכב כך שערכו עשוי לרדת תוך זמן קצר.

במידה שאתם מעוניינים להתקין חלונות כהים לרכב תוכלו לפנות אל חברת סאן פילם דיזיין שמתמחה בתחום ציפוי חלונות ולקבל ייעוץ מקצועי והתקנה איכותית.

שתפו את המאמר:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

רוצים לתאם כבר עכשיו פגישה?